světlo do kuchyně
www.svetla24.cz
|

Jak vybrat světlo do kuchyně

Kuchyně je srdcem celého domu. Tedy, někdo se proti tomuto tvrzení může ohradit, ale pravdou je, že právě tady trávíme s rodinou nejvíce času. Vždyť kde jinde se setkávat, když ne u jídla, že ano? Pokud toužíte po kuchyni, která bude plně funkční a ve které se bude pracovat s radostí a s úsměvem na rtech, je zapotřebí investovat do kvalitního osvětlení. Bez něj by příprava jídla byla nejen za trest, ale také by byla velice rizikovou činností. Jenže jak vybrat světlo do kuchyně, na které bude opravdu spolehnutí?

Kuchyně musí mít centrální osvětlení

Pokud jste v minulosti zařizovali nějakou nemovitost (ať už cizí nebo svou vlastní), víte, že světlo lze dnes rozdělit na dvě kategorie, a sice na hlavní osvětlení a na vedlejší osvětlení. Prvnímu zmíněnému se ještě jinak říká centrální, a právě jemu se nyní budeme chvilku věnovat. 

Při zařizování kuchyně je zapotřebí svou pozornost nejdříve zaměřit právě na centrální svítidlo. Většinou se jedná o klasické světlo, ovšem nemělo by být fádního vzhledu. Doporučujeme vybírat si zajímavé alternativy, které dokážou kuchyni dokonale rozzářit.

V současné době se nosí hlavně vkusná, geometricky tvarovaná světla, která hezky vyniknou prakticky v jakékoli kuchyni. Ovšem ani na tradiční s tradičně tvarovanými stínidly se ještě nezanevřelo.

osvětlení do kuchyně
Zdroj: Pexels.com

Světlo patří také nad jídelní stůl

Pokud nemáte oddělenou jídelnu od kuchyně, pak je zapotřebí zvolit si také světlo nad jídelní stůl. I když i zde máme poměrně volnou ruku, neplatí to po všech směrech. Toto svítidlo se většinou určuje podle tvaru a velikosti plochy stolu. Zatímco ke kulatému se hodí spíše závěsná svítidla, která jsou hezky uspořádaná do kruhu, pokud je stůl spíše obdélníkového tvaru, hodit se bude světlo podlouhlé. 

Zároveň je nutné si zkontrolovat, že světlo neoslňuje žádného sedícího u stolu. Nechcete přece, aby se z oblíbené činnosti stalo něco, co raději budeme dělat jinde než u stolu.

Přídavné osvětlení kuchyňské linky nepodceňujte

Jak vybrat centrální osvětlení do kuchyně už víme. Stejně tak víme, jaká světla patří nad jídelní stůl. Už ale bylo zmíněno, že aby byla zajištěna bezpečná práce, respektive příprava jídla, musí se dobře vidět pod ruce. Proto je klíčové nainstalovat nad kuchyňskou linku ještě LED osvětlení, které hezky prosvětlí i sebevíc zapadnuté rohy kuchyně. 

Většinou k instalaci tohoto osvětlení nepotřebujete ruku profesionála. LED svítidla si totiž lze pořídit ve formě pásek, které velice snadno nanesete nad kuchyňskou linku. Intenzitu tohoto osvětlení však víc, než oceníte. Jak jsme zmiňovali, dojde k prosvětlení prakticky každého rohu v kuchyni.

Dokonce lze míst LED osvětlení linky různého zbarvení, ovšem doporučujeme takové, které bude výrazné. Bílá je tedy sázkou na jistotu.

4.7/5 - (3 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *